Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem strony. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kategorie
Poleć nas

Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Start » Katalog » Kusze » » WSPANIAŁA DUŻA REPLIKA KUSZY ŚREDNIOWIECZNEJ (W4F)
repliki broni

 

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

(W4F)

Materiał:
stal, drewno

Producent: WŁOCHY

długość : 89cm
szerokość: 59cm

Waga : ok. 1,7kg

Prezentowany model jest wierną repliką wzoru historycznego. Nie można z niej oddać strzału na daleką odległość.


Pośród wielu pionierskich replik broni dostępnych na rynku awangardowe repliki broni przedstawiające kusze zasługują na szczególną uwagę. Archetypem reformatorskich replik broni tego typu była broń miotająca neurobalistyczna (wykorzystująca energię sprężystości) podobna do łuku. Większość niekonwencjonalnych replik broni przedstawiająca kusze nie pozwala na oddawanie strzałów. Podstawowa różnica w użyciu pomiędzy łukiem a kuszą polega w przypadku kuszy na możliwości wstrzymania się ze strzałem przez dowolnie długi czas po naciągnięciu cięciwy. Cięciwę naciąga się ręcznie, korbą lub lewarem, a dopiero potem strzela naciskając spust.
Machiny miotające napinane cięciwą, budzące strach skutecznością rażenia, wywodziły się najprawdopodobniej od azjatyckiego łuku zwanego kompozytowym, który był sklejany z drewna i rogu. Łuki te były niezwykle skuteczną bronią, mającą zasięg do 600 metrów. Jednak kusza okazała się bardziej niebezpieczna, gdyż bełty leciały z ogromną szybkością płaskim torem (nie zaś parabolicznym), przebijając każdą zbroję z dystansu nawet 150 m. Kusza wykorzystywana jest od przynajmniej dwóch tysięcy lat i stanowi rozwinięcie greckiej konstrukcji o nazwie gastrafetes. Stosowano ją też w armii rzymskiej - jej duża odmiana, zwana carrobalistą posiadała tak wielką siłę rażenia, że bełt, lecąc płaskotorowo z dystansu 200 m, przebijał 15-centymetrowe pale drewniane.279,00zl

Data dodania produktu do sklepu: 22 czerwiec 2011.
Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
WŁOSKI HISTORYCZNY GARŁACZ Z ZAMKIEM SKAŁKOWYM (AG318.01)
WŁOSKI HISTORYCZNY GARŁACZ Z ZAMKIEM SKAŁKOWYM (AG318.01)
SREBRNA KLASYCZNA ODZNAKA SZERYFA (101)
SREBRNA KLASYCZNA ODZNAKA SZERYFA (101)

ReplikiBroni.com.pl to najlepsze repliki broni, replika broni.